0(0)

Skuteczny Lider

  • Kategorie Wykład
  • Suma zarejestrowanych 4

Opis

Bycie liderem to ogromna odpowiedzialność. Rzadko jesteśmy do tej roli naprawdę dobrze przygotowani. Zawsze możemy stać się lepszymi dla naszych zespołów i organizacji.

  • Wytyczanie nowych kierunków działania,
  • inspirowanie i służenie radą

to tylko początek listy obowiązków człowieka, który pełni rolę lidera, kierownika, menedżera lub dyrektora.

Osoba taka musi także wykazywać się odwagą, wzbudzać zaufanie, zarażać swoją pasją, działać z zaangażowaniem i cechować się ambicją.

To jeszcze nie wszystko, co wyróżnia prawdziwego przywódcę. Powinien on także wzmacniać silne strony i pielęgnować talenty zespołu, z którym wspólnie będzie osiągał wyznaczone cele.

W tej serii wykładów omówię jak ważna jest ta rola i w jaki sposób przełożeni mogą pomóc swoim liderom by Ci okazali się w swoim działaniu skutecznością.

Tematy tego kursu

10 Lekcji

Skuteczny lider

Warunki pomyślnej transformacji00:06:30
Oczy lidera otwarte na straty00:14:48
Definicja skutecznego lidera00:12:16
Piramida uczenia00:09:22
Style uczenia wg Kolba00:14:41
Przywództwo sytuacyjne00:12:22
Przekazywanie informacji zwrotnej00:09:17
TWI00:14:08
Podsumowanie00:05:48

About the instructor

Nazywam się Sylwia Kruczyńska. Jestem absolwentką Politechniki Śląskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz SGH na kierunku Menadżer Zakupów. Od 2006 roku działam w obszarze zagadnień Lean Manufacturing i zarządzania produkcją. Jako świeża absolwentka Politechniki Śląskiej załapałam się na staż w dużej amerykańskiej firmie automotive właśnie w dziale Lean i od tamtego czasu rozpoczęła się moja przygoda. Na swojej ścieżce rozwoju zawodowego miałam okazję pracować w dziale Planowania Produkcji, Zakupów, obejmować rolę Lidera Działu Obsługi Klienta a także rolę Kierownika Produkcji. W każdym z tych obszarów uczestniczyłam lub przewodziłam projektom z zakresu Lean, dzięki czemu miałam okazję zderzyć teorię z praktyką. To doświadczenie pomogło mi "Nauczyć się widzieć" rzeczywistość taką jaka jest i zrozumieć, że stosowanie tzw. gotowców nie ma sensu. Obecnie w 100 % wróciłam do Lean. W swojej firmie prowadzę szkolenia z zakresu Lean, Problem Solving, Continous Improvement, organizuję warsztaty i nadzoruję projekty usprawniające. Systematycznie podnoszę swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i konferencjach branżowych. Jestem członkiem i prelegentem platformy wymiany wiedzy Academy Smart Production. ​
0 (0 Oceny)

2 Kursy

4 studenci

Bezpłatnie

Czas dostępu: Dożywotnio